Életmester életmód/érzelem/értelem/lélek
Az élet a legnagyobb tanító mester, de mesteremnek mégsem őt szólítom. A titok nyitja a lélek tisztasága, és a hit, úgy önmagamban és a kötelékben, mely hús vér emberként teremtett meg ide, a földre. Van, létezése igaz, beszélhetsz vele, de nem irányít, csak rávezet arra, találd meg való önmagad.
Ha nem hiszed, nézz körül, csak önmagad körül, mivé tett a világ, ki is lettél, és te vagy az, akinek hiszed magadat, vagy valaki más, ami még neked is idegen, mert nem érzed magadat jól a bőrödben.. Egy a szó: Én. Az én, mely önmagadról kialakult énképed is, de tartalmában megegyezik a lelked sugallatával, elhivatottságával, valint annak békésen tartós nyugalmával. A lélek háborog, mert nem azt kapja, szenved, kínokat él át, hiszen nem őt szolgálod, hanem valaki mást, aki akaratod ellenére irányít, s formálja a jellemed. A lelki nyugalom a tiéd lehetne, még csak egy karnyújtásnyira sincs, hiszen ott van benned, de a rátelepedő lepedék megöli azt, mint a dohányos ember tüdejét a nikotin. A lélek is fuldokolhat, hiszen nem kapja meg a nekiszánt tisztaságot, s azt a nyugalmat, melyet születésekor ráruháztak. Ha elméletben, nem biztos hogy gyakorlatban is ugyanazt a lelket szolgálod, mert a léleknek akarata is van, csak egy a módja, ha lehűtik, hibernálják, vagy rátelepszenek bűnös lelkek, melyek elveszik tőled azt az örömöt, miképpen magadnak örülj. Ez lenne a lélek felszabadítása, és hazájának virágzása, melynek országa és gazdája, Te vagy. A neved semmit nem ér, ha más birtokolja, és használja rosszra, megélhetésére, mert ilyen esetben nem mondhatod el önmagadról, hogy én ezt az akaratom ellenére cselekedtem, mert még egy fokkal rosszabb, rá vagy kényszerítve, s csak idő kérdése, mikor adja föl magát benned a lélek, válik tehetetlenné.
Végezetül egy idézet,
József Attila: Tiszta szívvel című verséből: " Nincsen apám, se anyám, se Istenem, se hazám, se bölcsőm, se szemfedőm, se csókom, se szeretőm."
 |
A lélek könnyedségének szemléltetése. A képi illusztráció forrásanyaga: Google |